Chat with us, powered by LiveChat
Obsługa klientaSprzedaż

12 książek o sprzedaży…

By 18 kwietnia 2018 No Comments

Dzisiejszy post będzie skierowany do osób, które oprócz szkoleń chcą jeszcze stale pogłębiać swoją wiedzę czytając książki. Jakie są najbardziej topowe pozycje w branży sprzedażowej?

 • “Piekielnie dobra książka o sprzedaży: 16 żelaznych zasad osiągania sukcesu w sprzedaży”-Warren Greshes

Pozycja dla każdego nowego przedstawiciela handlowego. W tej książce Greshes odnosi się do podstaw. Mówi o motywacji i o tym o czym powinni wiedzieć wszyscy którzy zaczynają przygodę z handlem.

W pierwszej części możemy poznać sposób autora na zaplanowanie sukcesu poprzez motywację i doszkalanie się, natomiast w dalszej części skupia się on na wartości sprzedawcy czyli w jaki sposób najlepiej się sprzedać.

 • “Fantastyczne poszukiwania klientów” – Jeb Blount

Blount dostarcza w tej pozycji wiele informacji jak wykorzystać stare i nowe metody sprzedażowe. Doskonały przewodnik dla handlowców pełen wskazówek jak osiągnąć sukces w tej branży. Autor omawia zarówno marketing społecznościowy jak i mailing, cold calling, networking czy polecenia. Z całą pewnością jest to podstawowy przewodnik dla każdego sprzedawcy i opiekuna klienta.

„Puste kanały sprzedażowe to zmora sprzedawców i organizacji handlowych. Książka Jeba Blounta pomoże ci skończyć z odkładaniem rzeczy na później i poprawić twoją wydajność w pracy. Fanatyczne Poszukiwania to świetna pozycja” – Anthony Iannarino, autor 17 Elements i The Sales Blog

 • “Jak osiągnąć mistrzostwo w sztuce sprzedaży”- Tom Hopkins

Kompleksowy przewodnik dla każdego kto pragnie skutecznie przyswoić techniki sprzedaży. Hopkins pisze nie tylko o poszukiwaniu i pozyskiwaniu klientów ale również o całym procesie sprzedaży aż do momentu kluczowego – zamknięcia transakcji. Mowa jest też o sztuce komunikacji z klientami, jak prezentować usługę, jak planować czas i jak się porozumiewać. Słowem : jak nabyć mentalność dobrego sprzedawcy.

„Tom Hopkins przede wszystkim motywuje… I robi to skutecznie… To jedna z najbardziej użytecznych książek poświęconych sprzedaży.”- „Small Business News”

Ta książka to cenny przewodnik jak krok po kroku wykonać połączenie telefoniczne aby w konsekwencji usłyszeć w słuchawce “TAK”. Co powinien umieć sprzedawca aby skutecznie sprzedawał przez telefon? Jak przygotowywać się do połączenia? Jak najefektywniej utrzymać relacje z klientami? O tym wszystkim w tym cennym poradniku Sobczaka.

 • “Sprzedawaj jak Challenger. Strategie kontroli komunikacji z klientem”- Matthew Dixon, Brent Adamson

Ta książka oparta na szerokich i wyczerpujących badaniach na grupie tysięcy sprzedawców z różnych branż i miejsc pokazuje jaki typ sprzedawcy odniesie sukces wykraczający ponad przeciętną. Pięć profili i tylko jeden z nich – challenger – osiąga niesamowite rezultaty. Na szczęście można nauczyć się cech i metod challengera. W tej pozycji dowiesz się co to jest challenger, jak nauczyć swoich pracowników tego modelu sprzedaży, jak zbudować zespół Challengerów i nim pokierować, jak kontrolować proces sprzedaży, jak negocjować i komunikować się z klientami, słowem : jak osiągnąć sukces w sprzedaży.

 • “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”- Dale Carnegie

Legendarny poradnik Dale`a Carnegie, który mimo, iż nie jest tradycyjną książką o sprzedaży na pewno przyda się do kontaktu z klientami i pielęgnowaniu z nimi silnych relacji. Autor prostym językiem wyjaśnia tajniki relacji międzyludzkich, wskazuje jak wybijać się ze swoimi inicjatywami, motywować podwładnych czy współpracowników oraz jak postępować z kontrahentami. Oprócz tego wskazuje również na sfery wystąpień publicznych, pokazuje techniki dobrego przemawiania i występowania przed publicznością. Fantastyczny poradnik idealny do samorozwoju, którego metody można wykorzystywać zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

 • “Zaufany doradca. Jak budować trwałe relacje z klientami”- David H. Maister, Charles H. Green, Robert M. Galford

W tej książce autorzy podają klucz do serca każdego klienta. Poznaj zasady tworzenia trwałych relacji, poznaj pięć etapów budowania zaufania i kieruj się skutecznymi postawami aby osiągnąć cel. Wszystko o zaufaniu, budowaniu go, wykorzystywaniu w kontaktach z klientami. Dowiesz się jak sprawić by odbiorca Cię słuchał i stosował się do Twoich rad.

“Zaufanie to klucz, za pomocą którego można otworzyć drzwi bezcennego dialogu z klientami. Ta książka wyjaśnia, jak nawiązać relacje, które można potem podtrzymywać przez całe życie” – James E. Copeland jr,

 • “Coaching sprzedawców Przemiana zwykłych handlowców”- Keith Rosen

Autorka oferuje kompleksowy przewodnik coachingu sprzedaży wykorzystując potrzebne do tego strategie. Sześć podstawowych zasad coachingu, błędy oraz porady dzięki którym można doskonale rozwinąć potencjał zespołu sprzedawców. Szybka wydajność, motywacja, samodzielne rozwiązywanie problemów to tylko niektóre z aspektów opisanych w książce.

 • “Przełom w zarządzaniu sprzedażą”- Jason Jordan, Michelle Vazzana

Autorzy zrywają z pewną koncepcją. Przedstawiają przełom i dają znać o zmianie jakościowej w zarządzaniu działem sprzedaży. Każdy menedżer sprzedaży jest spragniony sukcesu – ale definiowanie sukcesu może być bardziej skomplikowane, niż nam się wydaje. Niniejsza pozycja to prawdziwy przełom i krok ku realnemu zarządzaniu sprzedażą.

 • “Rewolucyjna formuła zwiększenia sprzedaży”- Mark Roberge

Były CRO amerykańskiej firmy HubSpot zdradza swoje przełomowe podejście, które przyniosło przedsiębiorstwu fortunę. Krok po kroku zdradza jak zatrudniać skutecznych sprzedawców, szkolić ich oraz jak zarządzać działem sprzedaży i generować dużą liczbę leadów co miesiąc.

Sięgnij po tę pozycję i dowiedz się jak dzięki wykorzystaniu danych, technologii i sprzedaży przychodzącej zwiększyć obroty od 0 do 100 milionów dolarów.

 • “Jak być dobrym sprzedawcą. Zaskakująca prawda o wywieraniu wpływu na ludzi”- Daniel H. Pink

Autor twierdzi, że sprzedaż jest zasadniczą częścią ludzkiej kondycji jednak nie wszyscy wiedzą jak sprzedawać. Pokazuje jak codziennie sprzedają się sprzedawcy i nie sprzedawcy ponieważ czy nam się to podoba, czy nie, dzisiaj wszyscy jesteśmy sprzedawcami. Ten poradnik to nowe spojrzenie na sztukę sprzedaży i jej nauczanie.

 • Trakcja, czyli złap przyczepność. Jak każdy startup może osiągnąć szybki wzrost”- Gabriel Weinberg, Justin Mares

Autorzy w tym pragmatycznym przewodniku zdradzają dlaczego większość start upów nie odnosi sukcesów. Co zrobić żeby rozkręcić firmę? Jak udało się to Paulowi English (Kayak) and Dharmeshowi Shah (HubSpot)?

„Oto wybór najnowszych, konkretnych taktyk z samego centrum rozgrzanego do czerwoności świata marketingu internetowego. A jego autorami są ludzie, którzy sami odnieśli sukces. Dwa razy”-Seth Godin, autor książki „Najmocniejsze ogniwo”

 

Myślę, że każdy z Was znajdzie w tym spisie coś dla siebie niezależnie czy chce wejść w branżę sprzedaży czy też dopiero się nad tym zastanawia.

Miłego poszerzania swojej wiedzy! 🙂

 

Autor:
Ola Rozbicka // Kogena