Chat with us, powered by LiveChat
Obsługa klientaSprzedaż

Cztery rodzaje faux pas popełniane przez sprzedawców w internecie

By 7 maja 2018 No Comments

Często piszę o aktywności sprzedawców w social mediach. W dzisiejszych czasach starą szkołę sprzedaży dogania aktywność sprzedawców w internecie. To tam pozyskujemy leady, nawiązujemy kontakty i prezentujemy nasze produkty/usługi. W styczniu tego roku The Canadian Professional Sales Association (CPSA) czyli stowarzyszenie sprzedawców i marketingowców z Kanady opublikowało ciekawy artykuł dotyczący błędów użytkowników w internecie.

Tych błędów staraj się unikać w 2018 roku (i nie tylko!) :

 

  • Życie osobiste na profilach społecznościowych

Pozbądź się ekshibicjonizmu w internecie. Do publikowania wydarzeń z życia lub osobistych poglądów używaj prywatnego facebooka, instagrama czy snapchata chyba, że ukryjesz treści i będą one widoczne tylko dla Twoich znajomych. Ciężko jest odnieść sukces w biznesie jeżeli zbytnio epatujesz swoim życiem osobistym w internecie. Pamiętaj, że na portalach społecznościowych budujesz swój wizerunek i dzieląc się swoim życiem osobistym może być on nie do końca zgodny z tym jak chcesz być postrzegany w pracy.

Używaj portali typu Linkedin i Twitter do działań biznesowych i komunikacji z klientami.

  • Nie narzucaj się

W internecie trzeba działać delikatnie. Nie spamuj, nie narzucaj się. Wykorzystuj inne techniki i docieraj do ludzi poprzez nawiązywanie z nimi relacji. Narzucanie się może skutkować zablokowaniem czy zgłoszeniem Twojego konta. Działaj więc delikatnie, promuj swoje posty, stwórz dobry profil swojej firmy na Facebooku i Instagramie i zbieraj followersów.

  • Nie bądź “duchem”

Nie dopuszczaj do sytuacji gdy zostawiasz kogoś bez odpowiedzi. Jeżeli wdajesz się w dyskusję z potencjalnym klientem lub po prostu obserwatorem doprowadź ją do końca. Takie “znikanie” źle wpływa na Twój wizerunek. Odpowiadaj na pytania i wiadomości ale przede wszystkim na krytykę obserwujących.

  • Mała aktywność

Konta na portalach społecznościowych powinny być systematycznie pielęgnowane. Wstawiaj posty przynajmniej dwa razy w tygodniu. Staraj się uniknąć sytuacji gdy na Twoim facebookowym profilu ostatni post był publikowany w 2015 roku. To nie sprzyja dalszej obserwacji Twojej strony przez potencjalnych klientów.

 

 

Te cztery rady na pewno pozwolą Ci swobodnie poruszać się w obszarze social mediów bez zbędnej kompromitacji. Pamiętaj, że im więcej “lajków” i “followersów” masz na kontach społecznościowych tym większe prawdopodobieństwo sukcesu Twojej firmy.

 

Powodzenia!

Chcesz zwiększyć swoje kompetencje w obszarze sprzedaży? Skorzystaj z naszych szkoleń sprzedażowych.

Autor:
Ola Rozbicka // Kogena