Chat with us, powered by LiveChat
Obsługa klientaSprzedaż

Czy warto brać udział w warsztatach?

By 15 maja 2018 No Comments

Jesteśmy zasypywani różnego rodzaju ofertami szkoleń, kursów czy bootcampów. Są osoby, które uwielbiają się rozwijać i często biorą udział w rozmaitych szkoleniach (znam nawet takich ludzi, którzy biorą udział w tym samym szkoleniu po pare razy i za każdym razem wynoszą z niego jeszcze więcej), ale są również i takie, które albo nigdy nie brały udziału w żadnym warsztacie, albo dopiero się zastanawiają czy warto. No właśnie…warto?

Przede wszystkim – dosyć banalne ale jak trafne powiedzenie – człowiek uczy się przez całe życie. Na szczęście są osoby, które zapisują się na szkolenia nie tylko z myślą o zdobyciu nowej pracy. Chcą się po prostu uczyć, rozwijać…Kilkudniowa dawka wiedzy pomaga zarówno w wykonywanej pracy jak i przy szukaniu nowego zajęcia. Z zadowoleniem obserwuję rosnącą popularność warsztatów. W dzisiejszych czasach ludzie po prostu chcą wiedzieć więcej!

Podniesienie kwalifikacji w celu uzyskania lepszej/innej pracy to również wspaniała motywacja do wzięcia udziału w warsztatach.  Poszukiwanie pracy, potrzeba zdobycia doświadczenia czy poznania nowych narzędzi prowadzi zazwyczaj na salę warsztatową i to bardzo dobry wybór!

Wybieraj warsztaty, które oferują naukę praktycznych narzędzi i nabycie umiejętności, które możesz potem wykorzystać w pracy. Wykładana na szkoleniach teoria to również możliwość rozbudowania lub ugruntowania wiedzy, ale nic tak jednak nie rozwija jak porządny trening 🙂

Wzięcie udziału w kursie to także możliwość poznania nowych ludzi. Uczestnicząc w warsztatach spotykasz osoby z podobnego kręgu. Kontakty, które zdobędziesz mogą Ci się przydać w przyszłości. Również wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami to inspirujący moment w Twojej karierze zawodowej.

Masz swoją firmę? Wyślij pracowników na szkolenie! Większość firm popełnia błąd nie chcąc kierować swoich ludzi na warsztaty. Panuje błędne przeświadczenie, że inwestując w pracownika nabierze on więcej doświadczenia i po prostu…odejdzie z pracy. To niebezpieczne myślenie zważywszy na to, że inwestując w swojego pracownika – inwestujesz przecież w swój biznes. Oprócz tego, że człowiek poczuje się dowartościowany, zdobędzie nowe kompetencje i będzie mógł je wdrażać w Twojej firmie.

Myślę, że dokształcanie się jest w pracy równie ważne co wypełnianie bieżących obowiązków. Podnoszenie kwalifikacji kosztem wolnego czasu to z pewnością wartość dodana każdego pracownika.

Zapisz się na warsztaty ze sprzedaży i obsługi klienta, zdobądź dodatkowe umiejętności  i przekonaj się jak wpłynie to na Twój rozwój!

 

Autor:
Ola Rozbicka // Kogena