Chat with us, powered by LiveChat
Obsługa klientaSprzedaż

Ile można zarobić w sprzedaży

By 1 marca 2018 No Comments

Pieniądz jako motywator.

Mówi się, że pracujemy po to żeby zarabiać. Wysokość zarobków napędza nas do działania i motywuje do pracy. Może zdarzyć się również, że niskie zarobki skłaniają nas do zmiany miejsca lub nawet przebranżowienia się. Jeżeli chcesz zacząć pracę w sprzedaży i obsłudze klienta, albo doszkolić się i poznać nowe techniki i narzędzia to bez wątpienia liczysz na wysokie zarobki lub podniesienie obecnych. Ten post pokaże Ci ile zarabiają osoby zatrudnione w branży sprzedaży i obsługi klienta. Sprawdziliśmy ile zarabiają sprzedawcy i jak to się rozkłada liczbowo.

Na początku trzeba dodać, że praca w sprzedaży jest jedną z niewielu branż w której wartością dodaną są premie. Nie zrażaj się “niską” dla Ciebie podstawą. Zarobisz tyle ile wypracujesz, tyle ile uda Ci się sprzedać. Jest to idealne rozwiązanie dla ludzi ambitnych, których napędzają do pracy postawione sobie na początku cele. 

Po szczeblach kariery.
W sprzedaży i obsłudze klienta istnieje szereg rozmaitych stanowisk, które zaliczają się do tej branży:

#1 Sprzedawca w punkcie sprzedaży
Mediana zarobków osób zwanych shop assistant wynosi 2000 zł brutto. Najwięcej można zarobić 2800 zł ale nie możemy zapominać również o premiach od sprzedaży. Wtedy zarobki wzrastają i mediana kształtuje się już wówczas na granicy 3450 zł brutto. Maksymalna pensja z wliczonymi premiami to około 3800 zł.

#2 Telemarketer
Zawód, który kojarzy nam się z obsługą klienta. Osoby pracujące na tym stanowisku, posiadające wysoko rozwinięte kompetencje miękkie i chęć komunikacji z klientem mogą zarobić maksymalnie 3500 zł. Mediana zarobków na tym stanowisku to kwota 2250 zł. Praca  ta wiąże się również z licznymi premiami i dodatkami.

#3 Specjalista ds. wspierania sprzedaży
Osoba pomagająca agentom i przedstawicielom w przygotowaniu ofert czy umawianiu spotkań najwięcej może zarobić 5750 zł. Mediana jego zarobków to 3500 zł brutto.

#4 Analityk sprzedaży
Już konkretna bezpośrednia sprzedaż oraz sporządzanie analiz sprzedażowych może nas zaprowadzić do zarobków rzędu 6100 zł. Rozpiętość jest duża: od 1600 po 3700 zł (mediana) aż do właśnie 6100 zł miesięcznie.

#5 Przedstawiciel handlowy
Tzw REP zarobić może zarówno 2200 brutto jak i 5000 zł. Mediana na tym stanowisku to 3300 zł. Tutaj również musimy jednak brać pod uwagę wysokie i częste premię na jakie mogą liczyć przedstawiciele handlowi.

#6 Kierownik lub dyrektor sprzedaży
Kierownicy regionalni mogą liczyć na pensję między 4200 a 13000 zł brutto. Mediana w tym przypadku wynosi 6500 zł. Dyrektorzy sprzedaży czyli stanowisko najwyższe szczeblem mogą cieszyć się zarobkami rzędu od 7200 brutto do nawet 20.000 zł. Mediana to 13.500 zł. Nie zapominajmy również o dodatkach.

Sam decyduj jakie stanowisko wybierzesz i ile będziesz zarabiał. Ta branża to nieograniczone możliwości 🙂

Powodzenia!

Autor:
Ola Rozbicka // Kogena